Dělejte těchto 5 věcí a budete mít chudý život

Narazil jsem na zajímavé video od Davida Kirše, který má na youtube svůj videokanál, na němž předává informace a zkušenosti pro snadnější, úspěšnější a pohodovější život. Neviděl jsem jeho další videa, proto o něm nemám další úsudek, nicméně jedno, v němž uvádí 5 věcí, kvůli kterým lidé budou vždy chudí, se mi zdá velice inspirativní.

1. ČEKEJTE NA SPASENÍ

Kdo čeká, že se stane něco, co změní jeho život, ten se nedočká. Neexistuje totiž nic ani nikdo, kdo by Vám změnil život bez Vašeho vlastního přičinění. Čekáte-li tedy na něco zvnějšku, co Vás spasí, Vaše čekání je marné.

Jaké je řešení? Vyražte změnám vstříc sami. Je-li něco, co chcete změnit, vyjděte tomu naproti. Přestanete tak čekat na vnější změnu, ale proběhne ve Vás ta vnitřní. Jedině Vaše vnitřní procesy ovlivňují Váš život.

„Jediný, kdo má moc Vás spasit, jste Vy sami, protože Váš život se odehrává ve Vás, ve Vašem těle a vědomí.“

Zhiliang, whose fiancee was onboard Malaysia Airlines Flight MH370 which disappeared on March 8, 2014, is silhouetted at an empty house which he had planned to decorate with her for their marriage, in Tianjin

2. MYSLETE SI, ŽE SVĚT JE NESPRAVEDLIVÝ

Kdo vidí kolem sebe jen nespravedlnost, žije v iluzi a odpoutává svou pozornost od pravé podstaty. Tím si činí svůj život chudým, nenaplněným. Svět totiž není nespravedlivý, svět zkrátka JE. A není dobrý ani špatný. Dobrým nebo špatným ho dělají jen naše myšlenky. Kdo se nechává ovládat negativními myšlenkami o zlém či nespravedlivém světě, nemá šanci prožít bohatý a naplněný život. Zaměřujte se na krutosti, které vidíte například v televizi a štěstí se Vám vyhne obloukem. Je to jen nákaza Vaší mysli. Svými negativními postoji tyto krutosti nezměníte, můžete k rovnováze přispět jen vlastní rovnováhou – jedině tak proti těmto krutostem můžete „bojovat“.

Jaké je řešení? Uvědomte si, že svět je úžasný, že je vůbec úžasné, že tady jsme. Že vůbec dýcháme a fungujeme biologicky i duševně.

„Pojďme změnit to přesvědčení, že svět je nespravedlivý. Pojďme se na svět dívat jako na zázrak.“

3. ŠETŘETE NA HORŠÍ ČASY

Peníze fungují jako energie. A energie, aby správně fungovala, musí proudit, přeměňovat se. Pokud je tedy Váš vztah k této energii takový, že jí je nedostatek a je třeba s ní tedy šetřit a uchovávat si ji na horší časy, tak nejen že tyto horší časy nastanou, ale budete mít peněz vždy nedostatek. A tedy budete chudí.

Jaké je řešení? Neutrácejte horem dolem, ale užívejte si svých peněz. Dopřejte si alespoň z části svého příjmu radost.

„Odložte si část peněz, které investujte nebo je mějte jako zálohu, to je v pořádku. Ale změňte ten program, že šetříte na horší časy.“

4. MYSLETE HLAVNĚ NA DRUHÉ

Kdo myslí hlavně na druhé, nemyslí tím pádem dostatečně na sebe. A kdo nemyslí dostatečně na sebe, nemá se dostatečně rád. A paradoxně, kdo se nemá dostatečně rád, nemůže předat dostatek lásky druhým. Velkým omylem je tedy přesvědčení, že budete žít naplněný život, pokud ho zasvětíte pouze druhým a sobě ne. Metaforou řečeno, chcete-li zachránit někoho z domu plného kouře, je třeba, abyste Vy měli kyslíkovou masku, jinak se udusíte, jen co tam vejdete. Pokud tedy o sebe nepečujete, nestaráte se o sebe, myslíte na to, co si o Vás druzí myslí – jste zkrátka myšlenkami u druhých lidí – bude Váš život chudým.

Jaké je řešení? Nebuďte sobečtí, ale probuďte v sobě sebelásku. Milujte sami sebe takové, jací jste a pečujte o sebe.

„Potřebujete si uvědomit, že jste skvělí, dokonalí a že Vy jste vlastně tou láskou.“

5. PŘESTAŇTE SE PO ŠKOLE UČIT

Kdo se po škole přestane vzdělávat a jen pasivně přijímá informace z médií či ostatních „autorit“, má téměř stoprocentní šanci na to, že bude mít chudý život. Vzdělávání je celoživotní proces a stále je co objevovat a co se dozvídat.

Jaké je řešení? Nemusíte studovat školu, abyste se vzdělávali. Existují publikace, knihy, které se zabývají různými tématy, které Vás mohou zajímat. Existují zkušení, kteří Vás mohou inspirovat a předat nové věci. Jediné, co musíte udělat, je být otevření novým myšlenkám.

„Každý mistr je především žákem. Každý mistr se učí, vzdělává a sleduje, co se kolem něj děje.“

autor: Dalibor Dávid
inspirace od: David Kirš

Proč je napravo reklama? Když totiž někoho zaujme a klikne na ni, dostaneme od Googlu pár haléřů, které potom využijeme na chod tohoto webu a případné projekty.

happy wheels

Posted on 7.6.2015 in Finance, Inspirace, Seberůst

Back to Top