Jak a proč se vymanit z pout finančních institucí?

To tu máme ale bank a finančních institucí, že? Je jich už tolik, že zde máme finanční poradce, kteří nám pomáhají „zdarma“ se v nich orientovat. Chtějí za to jen kontakty na další lidi, kterým mohou také pomoci. Dobrovolnická činnost to však není, žijí z provizí.

Máme tu však malý problém. Už i finančních poradců je již mnoho. A z vlastní zkušenosti mohu říci, že ani ten, který je Vašim kamarádem, Vám nemusí nabídnout to, co je pro Vás výhodné. Ne proto, že by Vás chtěl podvést, ale kvůli své vlastní neznalosti, slepé oddanosti a počítačovým programům, které sám neprogramoval.

CO TO JE NEETICKÝ BANKOVNÍ SEKTOR?
JAK A PROČ NEBÝT ZÁVISLÝ NA BANKÁCH?

Dotazy tohoto typu nám často chodí, proto si pojďme vyjmenovat, co zahrnujeme do této problematiky a najít řešení, jak z toho ven.

1) Zpoplatněné bankovní účty u bank, které využívají vklady svých klientů pro další výdělečnou činnost (například na půjčky).

Představte si, že propůjčíte své věci po praprababičce do muzea. Muzeum z těchto exponátů získá peníze ze vstupného, třeba se jim zvýší i návštěvnost. A pak Vám pošlou účet, kde Vám vyčíslí nájemné za uložení exponátů.

Na podobném principu fungují bankovní účty mnoha bank. Banky by měly být rády, že jim vůbec své peníze poskytujete, ale sází na lidskou hloupost. Díky těmto a dalším činnostem se banky stávají velkými shromažďovateli majetku a jejich moc stoupá.

ŘEŠENÍ: Je-li nezbytné mít bankovní účet, nechávejte si na něm jen minimální částku nezbytně nutnou. Volte banku, která Vás nezahltí poplatky.

2) Vysoce úročené půjčky, hypotéky, kreditky

Půjčte si od nás, je to rychlé, pohodlné a výhodné. To se nedozvíte jen od bank, ale i od lichvářů. Nutně potřebujete rychle peníze nebo se vidíte ve svém novém bytě či domě a už jste ve spárech těchto chapadel.

Za půjčky, hypotéky a kreditky zaplatíte mnohem víc, než je ve skutečnosti nutné. Je to od bankovních institucí neetické, že využívají kolikrát bezvýchodných situacích lidí a pak je roky ždímají, co to jde. Kde je malý úrok, tam jsou zase vysoké „administrativní poplatky“ a naopak.

ŘEŠENÍ: Toto je jedna z nejhorších pastí systému, ze kterého se chceme vymanit. Proto raději do půjček, hypoték a kreditek vůbec nejděte. Raději si půjčte od známých či od rodiny, kteří na Vás nebudou chtít vydělávat. Kdo má jen kreditku, splaťte ji a zrušte. Půjčte si na to, pokud můžete, od rodiny a splácejte raději jí. Splácet bankám znamená zaplatit mnohem, mnohem víc. A nenechte se při rušení přemluvit marketingovými tahy typu „odpuštění splátky, poplatků“ apod.

http://media.salon.com/2014/03/rich_banker_cigar.jpg

Tento obrázek je ILUSTRAČNÍ, nevystihuje zcela tento článek
http://media.salon.com/2014/03/rich_banker_cigar.jpg

3) Pojistné produkty aneb obchod ze strachem

Za neetické pojistné produkty považujeme ty, které by si lidi nepořídili, kdyby nebyli vystrašeni tím, co se vše může stát. Kdo se vymanil ze systému smýšlení ovládající společnost, ten by nepotřeboval žádný pojistný produkt, protože:

  • ví, že se vše děje z nějakého důvodu, i když zrovna nedokáže racionálně vysvětlit z jakého (to ukáže až čas)
  • ví, že vše je otázkou Zákonu přitažlivosti (Zákonu příčiny a následku, Zákonu karmy – chcete-li), tedy co vysílá, to se mu vrací
  • ví, že mnohé formy strachu (co by, kdyby, co když) oslepují a zakrývají skutečný život, uvádí člověka do nerovnováhy a přispívají k tomu být nešťastným
  • ví, že odevzdání vlastní zodpovědnosti znamená odevzdání kusu své svobody

Pokud k pojistné události dojde, nakonec i pojišťovna udělá maximum, aby pokud možno neplnila (neplatila) či plnila minimum. Je to byznys, žádná etická ochrana proti nešťastným hříčkám osudu.

ŘEŠENÍ: Pokud jste natolik uvědomělí a uvědomujete si výše uvedené skutečnosti, nepořizujte si/zrušte si pojistné produkty, které nejsou povinné. Pokud cítíte, že některé produkty potřebujete, nechte si je. Rozhodně však nepodepisujte takové produkty, nad kterými jste nikdy předtím nepřemýšleli a nad kterými začínáte uvažovat jen proto, že máte strach.

Ráj na Zemi nastane, až nebudeme potřebovat banky a pojišťovny.

autor: odchazime.cz

Proč je vpravo reklama? Kdyby někoho zaujala a klikl na ni, dá nám za to poskytovatel pár haléřů, které využijeme na podporu tohoto webu.

happy wheels

Posted on 2.1.2016 in Finance

Back to Top