Systém a strach

V poslední době jsem se odmlčela a přiznám se vám proč: Četla jsem různé reakce různých lidí na změnu systému a začala jsem mít dojem, že většina lidí si vůbec neuvědomuje, že je v zajetí systému. Natož pak, co to vůbec znamená systém měnit, resp. co to znamená začít sám u sebe. Tak jsem si říkala: Není to nakonec zbytečné to moje psaní? Ostatně, řekla jsem k tomu své a nemohu nikoho přesvědčovat.

Proč tedy teď píšu další článek? Dnes jsem našla na svém FB několik zpráv – reakcí na mé příspěvky na Odcházíme.cz. Byly to díky a povzbuzení k dalším podobným aktivitám. Bohužel se mi nezobrazily mezi doručenými zprávami a tak jsem je objevila se čtyřměsíčním zpožděním! Takže tímto za ně děkuji já a zároveň bych chtěla reagovat na jeden dotaz.

Konkrétně zněl, zda si myslím, že strach z rakoviny může být také její příčinou. Moje zkušenost je, že strach skutečně je jedním ze spouštěcích mechanismů většiny onemocnění. Ale přímo o tom tu psát nechci. Chci poukázat na to, co dle mého názoru vedlo k tomuto dotazu a co také vede k přehnanému strachu z rakoviny. Je to opět vliv systému!

Kamkoliv se kolem sebe podíváme, všude vidíme slovo „rakovina“! Ze všech stran se dozvídáme o riziku onemocnění rakovinou a je nám nabízena prevence, léčba a dokonce i pojištění pro případ, že ta léčba nebude snadná, levná ani účinná. Jinými slovy: jsme strašeni bubákem jménem Rakovina a zároveň jsme ujišťováni starostlivým systémem, že nás v tom nenechá, že nám pomůže a postará se o nás. A my mu to věříme, a jsme ochotni mu za jeho obětavou pomoc platit nemalé částky.

Neříkám nikomu, aby nechodil k lékaři a nebral léky, ale věřte mi, že to nejsou ani léky ani operace, co vám ve skutečnosti pomůže. Jste to vy sami – vaše vlastní mysl, která nepodlehne strachu a udrží si víru v možnost vyléčení ( v lepším případě v možnost neonemocnění). Vy sami ovlivňujete stav svého těla svými myšlenkami a pocity a díky uvědomování si vlastního vědomí získáváte i novou energii.

528375_447793695304308_862211980_n

Nevěřte systému, že jste zcela závislí na jeho prostředcích, to systém je závislý na těch vašich! A nevěřte ani mně, přestože mluvím z vlastní zkušenosti a vím dobře, co strach dokáže. Věřte sami sobě, svému vlastnímu úsudku, posuzujte kriticky a s odstupem vše, co je vám médii předkládáno jako nezvratná pravda. Uvědomujte si své pocity a také to, co je vyvolalo. Snažte se udržovat kontrolu nad svou myslí a nedovolte, aby s ní někdo jiný manipuloval. A hlavně: zbavujte se všech myšlenek strachu a pochybností o vlastní síle. To je jeden z prvních kroků ke svobodě.

autor: Jitka Řeháková

 

Chcete-li podpořit chod tohoto webu, klikněte jednou na reklamu vpravo. Přispějete tím pár haléři. Děkujeme!
happy wheels

Posted on 30.8.2014 in Energie, Seberůst, Společnost, Zdraví

Back to Top